Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dodatkowe wyposażenie pokładowe dla C-130J Super Hercules w Bangladeszu

Fot. Marshall Aerospace

8 lipca brytyjska firma Marshall Aerospace and Defence Group poinformowała o dostarczeniu do Sił Powietrznych Bangladeszu pierwszego egzemplarza modułu ewakuacji medycznej przeznaczonego do średnich samolotów transportowych C-130J Super Hercules należących do powyższego użytkownika.

Projekt modułu, umożliwiającego transport osób poważnie poszkodowanych, został zrealizowany przez specjalistów brytyjskiego producenta. Dodatkowo pracownicy Marshall Aerospace and Defence Group byli odpowiedzialni za certyfikację modułu. Jest on zbudowany na bazie uniwersalnych palet ładunkowych 463L i do minimum ogranicza ingerencję w wyposażenie pokładowe samolotów. W jego zaprojektowaniu wykorzystano doświadczenia zebrane w kilka lat temu do budowy modułów zamówionych przez władze Norwegii (przeznaczone do samolotu pasażerskiego Boeing 737-700).

Lotnictwo wojskowe Bangladeszu eksploatuje pięć samolotów Lockheed Martin C-130J Super Hercules, które zostały odkupione z nadwyżek sprzętowych Royal Air Force. Przed dostawą przeszły proces przeglądów i adaptacji do użycia w zakładach Marshall Aerospace and Defence Group. Jak wskazywały, przy okazji odbioru ostatniego z nich, obie strony współpraca związana z utrzymaniem ich w linii oraz rozbudową ich możliwości operacyjnych ma być kontynuowana.

Marshall Aerospace and Defence Group to jeden z największych podmiotów specjalizujących się w pracach MRO na samolotach rodziny C-130 Hercules. Jak autoryzowany partner korporacji Lockheed Martin, dysponuje certyfikatem umożliwiającym obsługi i modernizacje samolotów powyższej rodziny od lat 60. XX wieku. Obecnie, w dobie wycofania z linii C-130J Super Hercules przez RAF, dalsze prace mają być prowadzone wyłącznie na eksport.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc