Zaloguj
reklama Helikon-Tex

Dialog techniczny w sprawie amunicji przeciwpancernej dla PT-91 oraz T-72

1 kwietnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o uruchomieniu procedury dialogu technicznego w sprawie zakupu dla Wojska Polskiego 125 mm nabojów czołgowych z podkalibrowymi pociskami APFSDS-T o zwiększonej przebijalności wraz z nabojami szkolno-treningowymi.

Podmioty zainteresowane w udziale w powyższej procedurze mają czas na przesłanie dokumentacji do Inspektoratu Uzbrojenia do 28 kwietnia bieżącego roku. Analiza rynkowa ma pozwolić na doprecyzowanie przygotowań do możliwego zakupu. Nowa amunicja ma być uzupełnieniem obecnie eksploatowanego zestawu stosowanego w czołgach T-72 oraz PT-91 Twardy. Co ważne, nowe naboje nie mogą wymusić konieczności ingerencji w konstrukcję czołgów.

W ramach dialogu, oferenci mają podać podstawowe parametry amunicji – masę pocisku, masę ładunków (zasadniczego i dodatkowego), maksymalne ciśnienie gazów prochowych, skupienie pocisków na odległości 2000 metrów, czas palenia smugacza. Dodatkowo wymagane jest podanie deklarowanej przebijalności oferowanych pocisków oraz maksymalny zasięg i poziom niezawodności.

Według upublicznionego arkusza kosztów oferenci mają określić koszt zakupu amunicji w trzech wariantach (1000, 5000 oraz 10000 sztuk) wraz z oprzyrządowaniem do obsług technicznych, transportem do Polski oraz gwarancji (jeśli nie są wliczone w cenę naboi). Dodatkowo Inspektorat Uzbrojenia chce określić koszty utylizacji oraz środków materiałowych niezbędnych do zabezpieczenia eksploatacji.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Łotwy
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc