Zaloguj

Roll-out Defiant

26 grudnia w West Palm Beach na Florydzie odbyła się uroczystość prezentacji demonstratora technologii SB>1 Defiant, który stanowi odpowiedź konsorcjum Lockheed Martin i Boeinga na przyszłościowe zapotrzebowanie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

SB>1 Defiant jest jednym z dwóch demonstratorów technologii opracowanym przez przemysł na zapotrzebowanie Departamentu Obrony, który w ramach programu Joint Multi-Role ma przebadać rozwiązania techniczne śmigłowców nowej generacji, kryjących się obecnie pod kryptonimem Future Vertical Lift.

W przeciwieństwie do Bell/Lockheed Martin V-280 Valor SB>1 Defiant został zbudowany w układzie śmigłowca dysponującego parą przeciwbieżnych łopat wirnika głównego oraz ogonowym śmigłem pchającym. Tego typu rozwiązanie ma zapewnić osiągniecie prędkości marszowej 460 km/h. Oblot demonstratora planuje się dopiero w 2019 roku, V-280 Valor został oblatany w grudniu 2017 roku.

Projekt Future Vertical Lift ma na celu opracowanie całej rodziny śmigłowców nowej generacji, które zastąpią obecnie eksploatowane AH-64 Apache, UH-60 Black Hawk czy CH-47 Chinook. Nie można wykluczyć, że do projektu dołączą także inne formacje amerykańskich sił zbrojnych.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc