Zaloguj

Debiut bojowy systemu David Sling

23 lipca media izraelskie poinformowały, że system obrony przeciwrakietowej David Sling został po raz pierwszy wykorzystany operacyjnie w celu obrony terytorium Izraela przed pociskami balistycznymi.

Według opublikowanych informacji system został wykorzystany w celu przechwycenia dwóch pocisków zidentyfikowanych jako 9K79. Według wstępnych analizy trajektorii, miały spaść w rejonie Jeziora Tyberiadzkiego w północnej części kraju, co stało się podstawą odpalenia. Jeden z pocisków David Sling został samozniszczony w czasie lotu, co było związane z korektą danych odnośnie miejsca upadku zagrożenia (terytorium Syrii). Kwestia przechwycenia drugiego nie została upubliczniona przez władze i media izraelskie.

System David Sling został oficjalnie wdrożony do eksploatacji w zeszłym roku. Stanowi jeden z elementów rakietowego systemu obrony Izraela, który obejmuje także zestawy Iron Dome, Patriot oraz Arrow. Spośród nich, w ostatnich tygodniach, najczęściej są wykorzystywane Patrioty, które służą do niszczenia bezpilotowych aparatów latających naruszających izraelską przestrzeń powietrzną z terytorium Syrii.

(ŁP) Foto: Departament Obrony Stanów Zjednocznych
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc