Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Czwarty B2M dla Marine Nationale

18 stycznia francuski urząd zamówień wojskowych DGA poinformował o podpisaniu umowy ze stocznią Kership dotyczącą budowy czwartego wielozadaniowego okrętu patrolowego typu B2M, znanego także jako typ D'Entrecasteaux. Nowa jednostka, dla której przewidziano nazwę Dumont d'Urville, ma trafić na Karaiby w drugiej połowie przyszłego roku.

W chwili obecnej w szeregach Marine Nationale znajdują się już pierwsze dwa okręty tego typu. D'Entrecasteaux został wcielony do służby 25 marca 2016 roku i od sierpnia bazuje na Nowej Kaledonii, a Bougainville wcielono do służby 16 września 2016 roku, a w docelowym miejscu stacjonowania (Polinezja) przypłynął w grudniu zeszłego roku.

Okręty omawianego typu charakteryzują się wypornością około 2300 ton, prędkością maksymalną 13 węzłów, załogami składającymi się z 20 osób z możliwością dodatkowego zaokrętowania kolejnych 17. Autonomiczność wynosi 30 dni. Ich głównym zadaniem zapewnienie obecności francuskiej na wodach morskiej strefy wyłączności gospodarczej, wsparcie logistyczne oraz wsparcie operacji humanitarnych. Cała seria powstaje w stoczni Kership, która w 45% należy do koncernu DCNS.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc