Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Części do urządzeń awaryjnego hamowania

Moblny system Portarrest P-IV® wykorzystywany przez Wojsko Polskie. Fot. Łukasz Pacholski

9 stycznia 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu umów z firmą MMC Consulting Sp. z o.o. w sprawie dostaw części zamiennych przeznaczonych do urządzeń awaryjnego hamowania samolotów produkcji Engineered Arresting Systems ESCO wykorzystywanych na polskich lotniskach wojskowych.

Powyższe umowy, ogółem cztery, zostały podpisane 2 stycznia bieżącego roku. Mają ogólną wartość 16,4 mln PLN z VAT. W udzieleniu zamówienia zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem bez wcześniejszej publikacji ogłoszenia – ma to związek z faktem, że MMC Consulting Sp. z o.o. jest autoryzowanym przedstawicielem amerykańskiej firmy Engineered Arresting Systems ESCO na rynku krajowym.

W ramach zamówienia dostawy mają objąć zestawy remontowe Z-1 przeznaczone do stacjonarnych systemów BAK-12TM SmartArrest®, systemów chowania liny BAK-14MTM oraz mobilnych systemów Portarrest P-IV®.

Urządzenia BAK-12TM SmartArrest® ESCO zostały wprowadzone wymogami NATO w sprawie dostosowania lotnisk w momencie przystąpienia Polski do NATO oraz zakupu samolotów Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb. BAK-14MTM został zamontowany w bazie lotniczej w Łasku w ramach projektu modernizacji bazy, który został zapoczątkowany w 2017 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc