Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Części do Jastrzębi

29 maja 31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu poinformowała o podpisaniu umów z krajowymi podmiotami w sprawie dostaw części zamiennych przeznaczonych dla eksploatowanych m.in. w powyższej bazie wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb.


Dostawy zamówionych przedmiotów mają być zrealizowane do końca 2022 roku, a samo postępowanie przetargowe prowadzono od stycznia bieżącego roku. Ogółem zostało podzielone na 68 osobnych zadań - w przypadku każdego chodziło o inne elementy niezbędne do utrzymania samolotów w sprawności technicznej, prowadzonej siłami personelu technicznego bazy.

Łącznie podpisane umowy (w okresie 6-21 maja) kosztowały Skarb Państwa 29,5 mln złotych z VAT. Firma FIN Sp. z o.o. z Warszawy zainkasuje za dostawy kwotę 12,3 mln złotych z VAT, Glomex MS Polska Sp. z o.o. 18 tys. złotych z VAT, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. 16 tys. złotych z VAT, Drabpol Sp. j. P. Drabczyński i Wspólnik 4,2 mln złotych z VAT, Wingstore Zofia Kiebała 4600 zł z VAT, BRJ Sp. z o.o. 51 tys. złotych z VAT, Cenzin Sp. z o.o. 12,4 mln złotych z VAT, Ankol Sp. z o.o. 280 tys. złotych z VAT, Parasnake Arkadiusz Szewczyk 35 tys. złotych z VAT.

Wśród pakietu części znalazły się m.in. elementy podwozia głównego (3,2 mln złotych z VAT), belka paliwowa (7,5 mln złotych z VAT), antena VHF FM (2,9 mln złotych z VAT). A także drobne elementy w postaci śrub (2700 zł z VAT) czy podkładki płaskie (250 zł z VAT).

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama JELCZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc