Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Części dla Jastrzębi

15 lipca 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku poinformowała o podpisaniu umów z podmiotami krajowego sektora obronnego w sprawie dostaw części i technicznych środków materiałowych przeznaczonych dla wsparcia eksploatacji wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb.

Postępowanie przetargowe, obejmujące piętnaście zadań, ogłoszono w marcu bieżącego roku. Ostatecznie umowy z firmami podpisano 10 lipca, łącznie mają one wartość ponad 10 mln złotych z VAT.

Pod względem wartości, największym dostawcą sprzętu została firma FIN Sp. z o.o. z Warszawy, która za kwotę 5,6 mln złotych z VAT dostarczy osłonę anteny, podwozie główne oraz adapter do wyrzutni pocisków rakietowych LAU-129. Z kolei Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. z Bydgoszczy dostarczą, za kwotę 2,1 mln złotych z VAT pakiet technicznych środków materiałowych oraz dodatkowy zbiornik paliwa o pojemności 370 galonów. Drabpol sp. j. P.Drabczyński i Wspólnik, za kwotę 1,8 mln złotych z VAT, dostarczy pakiet części obejmujący wygaszacz zakłóceń, akumulator oraz panele dostępowe. Fights on Logistics Sp. z o.o., za kwotę 1,1 mln złotych z VAT dostarczy elementy podwozia oraz zespół czujników atmosferycznych.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc