Zaloguj

Cywilna firma pomocą dla JW GROM

21 kwietnia Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o podpisaniu umowy z firmą SkyDive.pl Sp. Z o.o. w sprawie realizacji usługi wynajmu samolotu wraz z załogą oraz infrastrukturą przeznaczoną do wykonywania i zabezpieczenia szkolenia spadochronowego dla operatorów jednostki.


Otwarte postępowanie przetargowe ogłoszono w lutym bieżącego roku. Oferta firmy z Kruszyna koło Włocławka była jedyna, która wpłynęła. Umowa została podpisana 9 kwietnia i ma wartość 160 tys. złotych bez VAT. Zgodnie z wieloletnią “tradycją”, zamawiający nie upublicznił szczegółów dotyczących zamówienia. Może zastanawiać, dlaczego JW GROM zdecydowała się na wykorzystanie firmy zewnętrznej, a nie potencjału Wojska Polskiego, gdzie znajdują się zarówno samoloty transportowe oraz odpowiednia infrastruktura. Zamawiający nie poinformował, o przyczynach zastosowania tego typu rozwiązania.

Według informacji znajdujących się na stronie firmy SkyDive.pl, powyższy podmiot do szkolenia spadochronowego wykorzystuje turbośmigłowy samolot Let L-410 Turbolet, który pozwala zabrać na pokład do szesnastu skoczków. Szkolenie spadochronowe prowadzi od 2006 roku, wśród instruktorów znajdują się doświadczeni skoczkowie cywilni.

(ŁP) Foto: US Army
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc