Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

CWIX 2020: PIT-RADWAR testuje nowe rozwiązania dotyczące interoperacyjności!

W dniach od 8-26.06.2020 odbywa się ćwiczenie CWIX (Coalition Warrior Interoperability eXercise, eXamination, eXperimentation, eXploration). Ze względu na globalną pandemię COVID-19 tegoroczna edycja ćwiczenia realizowana jest w sposób w pełni rozproszony - zdalnie.  

Ćwiczenie CWIX ma na celu badanie, testowanie i weryfikowanie innowacyjnych technologii teleinformatycznych, mających kluczowe znaczenie dla efektywności funkcjonowania dowództw. 

W tym roku PIT-RADWAR S.A., który po raz trzynasty bierze udział w ćwiczeniach, testuje nowe rozwiązania związane z interoperacyjnością, które zastosowane zostały w systemie FENIKS C2IS. System ten został zaproponowany przez PIT-RADWAR, w prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia MON, postępowaniu na Zintegrowany Zautomatyzowany System Dowodzenia Wojsk Lądowych „WIERZBA”. 

Organizatorem ćwiczenia jest Sojusznicze Dowództwo ds. Transformacji (ACT – Allied Command Transformation) a uczestniczy w nim 20 krajów oraz 2 organizacja (NATO i UE). Uczestnicy ćwiczenia biorą w nim udział pozostając w swoich krajach, natomiast przebieg ćwiczenia koordynowany jest przez Centrum Szkolenia Sił NATO (Joint Force Training Centre – JFTC) w Bydgoszczy. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc