Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik

Ćwiczenie „Thunder Srike”

Fot. 15. BZ

Sojusznicy z Batalionowej Grupy Bojowej NATO wspólnie z żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej realizowali zadania w ramach ćwiczenia  Thunder Srike”. 

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO przeprowadzili ćwiczenie THUNDER SRIKE jednocząc siły z żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej z wielonarodowymi siłami BG-P. Ćwiczenie obejmowało koordynację na poziomie kompanii, zwiększając gotowość jednostki oraz wspomagając zdolności Batalionowej Grupy Bojowej NATO do ulepszania elementów ogniowych i manewrowych. Szkolenie ogniowe koncentrowało się na integracji i interoperacyjności wszystkich zasobów BG-P, w tym rozpoznania, platform bezpośredniego i pośredniego ognia oraz wsparcia powietrznego dla ruchu naziemnego.

„Chodzi o zjednoczenie, dzielenie się pomysłami i metodami działania w celu poprawy interoperacyjności z naszymi siostrzanymi jednostkami… Szkolenie polega na wspólnej pracy. Tylko w ten sposób możemy odpowiednio przygotować się do działania na misji w świecie rzeczywistym. Trenujemy tak jak będziemy walczyć” – powiedział ppłk Trevor Phillips, dowódca Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Z pomocą 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, siły grupy bojowej przeprowadziły wielodniowe ćwiczenie ogniowe, w tym ognia pośredniego i bezpośredniego. Siły zbrojne wykorzystywały manewry wsiadania i zsiadania, strzelając z punktów liniowych i wzywając wsparcie powietrzne.

„Wcześniej organizowaliśmy ćwiczenia ogniowe na poziomie plutonów, gdzie mniejsze elementy mogły współpracować, aby manewrować do miejsca docelowego i go bronić” – dodał Phillips. „Podczas Thunder Strike ściśle współpracowaliśmy z polskimi żołnierzami z 15. GBZ, połączyliśmy wszystkie plutony, aby walczyć i trenować jako jedna kompania, dzięki czemu nasze manewry były większe”. „Ogólnym zamiarem Batalionowej Grupy Bojowej NATO jest kontynuowanie szkolenia w zakresie walki przeciwpancernej z potencjalnymi zagrożeniami w świecie rzeczywistym” - powiedział Phillips.

Źródło: 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc