Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Co dalej z budową statku ratowniczego dla MSPiR

16 czerwca Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni poinformowała o wydłużeniu terminu składania ofert ostatecznych dotyczących budowy wielozadaniowego statku ratowniczego, który ma posłużyć do zastąpienia obecnie eksploatowanego statku Kapitan Poinc. 

Przesunięcie terminu jest związane z zawirowaniami, które miały miejsce pod koniec maja bieżącego roku. 31 maja zamawiający, po raz kolejny, unieważnił postępowanie ze względu na zmianę decyzji Ministerstwa Finansów odnośnie wycofania finansowania projektu zarówno z funduszy krajowych oraz unijnych. 3 czerwca od powyższej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej odwołała się firma NED-Project Sp. z o.o.. Wobec tego 3 czerwca zamawiający podjął decyzję o przesunięciu terminu składania ofert ostatecznych na 16 czerwca. Ze względu na brak werdyktu w KIO, został on ponownie przesunięty do 1 lipca bieżącego roku. 

Program budowy nowego statku trwa od zeszłego roku. Pierwsze podejście zostało unieważnione w listopadzie 2019 roku - wówczas nie zgłosił się żaden oferent. Nowy przetarg został ogłoszony 3 stycznia bieżącego roku i po raz pierwszy został unieważniony 17 lutego – powodem była planowana reforma służb odpowiedzialnych za kwestie morskie. Powyższa decyzja została podważona przez KIO 3 marca, co skutkowało wznowieniem procedury zakupowej. Po raz drugi została właśnie unieważniona 31 maja i obecnie strony oczekują na werdykt Krajowej Izby Odwoławczej. 

(Łukasz Pacholski) Foto: MMC Ship Design and Marine Consulting Sp. z o.o.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc