Zaloguj

Chrzest RFA Tideforce

24 stycznia w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering w Okpo w Republice Korei odbyła się uroczystość chrztu okrętu zaopatrzeniowego RFA Tideforce – czwartego przedstawiciela typu Tide budowanego dla Wielkiej Brytanii.

Jest to ostatnia jednostka powyższego typu, która powstaje w Republice Korei na zamówienie Royal Fleet Auxiliary, formacji wspierającej Royal Navy w zadaniach logistycznych. Czwórka Tide’ów ma służyć do transportu i przekazywania paliwa i innych cieczy, a także ładunków suchych. W powyższej roli mają zastąpić jednostki typów Rover oraz Leaf.

Jednostki powstają w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering, a potem przechodzą o własnych siłach na wody brytyjskie, gdzie w stoczni w Falmouth następuje montaż wyposażenia wojskowego. Obecnie w linii znajduje się prototypowy Tidespring, drugi Tiderace przechodzi proces instalacji sprzętu w Wielkiej Brytanii, a trzeci próby stoczniowe na wodach koreańskich. Tideforce został zwodowany 21 stycznia bieżącego roku i znajduje się obecnie w fazie wyposażania.

(ŁP) Foto: DSME
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc