Zaloguj

Chrzest INS Magen

23 maja w stoczni koncernu tkMS w Kilonii odbyła się uroczystość chrztu korwety INS Magen, pierwszej z serii czterech jednostek tej klasy zamówionych w Niemczech przez Izrael.

Kontrakt na budowę serii korwet typu Sa’ar 6 został podpisany w maju 2015 roku. Uroczystość palenia blach przeznaczonych do budowy prototypu miała miejsce w lutym 2018 roku. Według harmonogramu, Magen ma zostać przekazany użytkownikowi na wiosnę 2020 roku. Nowe korwety mają pozwolić na realizację zadań operacyjnych na wodach Morza Śródziemnego. W projekcie Niemcy współpracowali z Izraelczykami, którzy dostarczą część wyposażenia i uzbrojenia pokładowego – m.in. stację radiolokacyjną EL/M-2248 MF-STAR, bezzałogowe stanowiska artyleryjskie Typhoon czy pionowe wyrzutnie i pociski Barak-8.

Korwety typu Sa’ar 6 mają kadłuby o wymiarach 90 metrów długości i 13 metrów szerokości. Ich wyporność ma oscylować około 1900 ton. Stanowią odmianę projektu MEKO A-100. W ramach programu Izrael przejął od Stanów Zjednoczonych (poprzez procedurę EDA) śmigłowce pokładowe Sikorsky SH-60F Seahawk.

(ŁP) Foto: tkMS
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc