Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Chrzest i wodowanie Mieszka

8 lipca w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku odbyła się uroczystość chrztu i wodowania holownika Mieszko, trzeciego z sześciu jednostek tej klasy zamówionych przez Inspektorat Uzbrojenia w czerwcu 2017 roku.

Matką chrzestną została Magdalena Śniadecka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. wiceadmirała Józefa Unruga w Laskach Wielkich. Według planów jednostka ma zasilić, jeszcze w bieżącym roku, 3. Flotyllę Okrętów w Gdyni. Stępka pod niego została położona w październiku 2018 roku.

Obecnie stoczni w Gdańsku prowadzone są prace przy pięciu holownikach. Prototypowy Bolko jest przygotowywany do rozpoczęcia prób morskich, drugi Gniewko jest zacumowany przy nabrzeżu wyposażeniowym. Czwarta (Semko) znajduje się na etapie budowy na placu i wkrótce może zostać zwodowana. Według przedstawicieli stoczni, 9 lipca rozpocznie się także proces palenia blach pod ostatni z holowników projektu H860 – Przemko. Cała seria ma zostać przekazana Marynarce Wojennej do końca 2020 roku.

Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska realizuje także drugi kontrakt na dostawy okrętów dla Marynarki Wojennej. Na październik planowane jest wodowanie niszczyciela min ORP Albatros, czyli drugiej jednostki typu Kormoran.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc