Zaloguj

Chińczycy zwodowali drugi okręt Typu 075

22 kwietnia w stoczni Hudong–Zhonghua Shipbuilding Co. Ltd. W Szanghaju odbyła się uroczystość wodowania drugiego wielozadaniowego okrętu desantowego Typu 075 budowanego dla sił morskich chińskiej republiki ludowo-demokratycznej.


Podobnie jak w przypadku prototypu, który także został zbudowany w tej samej stoczni, władze w Pekinie nie poinformowały o nazwie dla jednostki. Upublicznione deklaracje wskazują, że zaplanowano budowę trzeciego okrętu tego typu. Wodowanie było jednym z elementów obchodów 71. rocznicy utworzenia sił morskich chińskiej republiki ludowo-demokratycznej.

Obecnie stocznia prowadzi prace wyposażeniowe przy prototypowym okręcie, który ucierpiał w wyniku pożaru, który wybuchł na jego pokładzie 11 kwietnia. Publicznie brak informacji o przyczynach oraz skali zniszczeń, nieoficjalnie mówi się, że opóźni program o maksymalnie 60 dni. Wielozadaniowe okręty desantowe Typu 075 są pierwszą generacją jednostek określanych jako śmigłowcowce desantowe - pokład hangarowy oraz lotniczy umożliwia zaokrętowanie grupy lotniczej składającej się ze śmigłowców różnych typów, a wewnątrzkadłubowy dok pozwoli na zabranie środków amfibijnych zdolnych do przerzutu na brzeg pojazdów opancerzonych i zaopatrzenia. Według planów, jednostki powyższego typu mają stanowić trzon chińskich grup desantowych, które obejmą także okręty desantowe-doki Typu 071, a także desantowce Typu 072.

(ŁP) Foto: Twitter
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc