Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Chile odebrało pierwsze mieleckie Black Hawki

22 lipca Ministerstwo Obrony Chile poinformowało o odbiorze pierwszej partii wielozadaniowych śmigłowców transportowych Lockheed Martin S-70i Black Hawk International, które zostały zmontowane w zakładach PZL Mielec.

Sześć wiropłatów zostało zakupionych w grudniu 2016 roku, trzy pozostałe trafią do użytkownika w listopadzie. Maszyny zmontowano w Polsce. Wśród nowości można wymienić silniki T700-GE-701D, opancerzenie foteli pilotów, transponder APX-117, wciągarka ratownicza, mocowania do desantowania z wykorzystaniem techniki szybkiej linii, radar pogodowy Primus 701A, filtry wlotów powietrza do silników, elektrooptyczna głowica obserwacyjna FLIR, podkadłubowy hak do podwieszania ładunków zewnętrznych oraz układ namierzania sygnałów SAR DF-500.

Dotychczas Chile eksploatowało jeden śmigłowiec rodziny S-70 Black Hawk,  który trafił do eksploatacji w 1998 roku jako maszyna do przewozu VIP. Obecnie został przebudowany do zadań transportowych. Nowa szóstka może stanowić początek programu modernizacji floty średnich śmigłowców tej klasy w siłach zbrojnych Chile.

S-70i Black Hawk International są oferowane przez producenta do różnych zastosowań. W przypadku sił zbrojnych trafiły do eksploatacji w Kolumbii, Brunei oraz Turcji. Dodatkowo producent sprzedał je do realizacji zadań na rzecz służb porządku publicznego w Arabii Saudyjskiej, Meksyku, Turcji, Polsce oraz Stanach Zjednoczonych.

(ŁP) Foto: Siły Powietrzne Chile
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc