Zaloguj

Cenzin dostarczy amunicję do GROM

22 sierpnia jednostka GROM poinformowała o wyborze oferty firmy Cenzin Sp. z o.o. w przetargu na zakup nieokreślonej liczby amunicji strzeleckiej kalibru 7,62x51 mm przeznaczonej do broni strzeleckiej wykorzystywanej przez operatorów jednostki.

Postępowanie przetargowe ogłoszono 10 lipca. Cenzin Sp. z o.o. była jedyną firmą zakwalifikowaną do składania ofert ostatecznych – opiewała na kwotę 2,2 mln złotych, jednak w czasie negocjacji udało się ją zbić do 2,1 mln złotych. Zgodnie z „tradycją” zamawiający nie ujawnił liczby kupowanej amunicji, co można wyłącznie oszacować po wartości oferty. Najprawdopodobniej do magazynów jednostki trafi ponad 250 tys. sztuk nabojów. Zgodnie z deklaracją zwycięzcy całość ma zostać dostarczona do końca listopada bieżącego roku.

Powyższa amunicja najprawdopodobniej zostanie wykorzystana przez strzelców wyborowych uzbrojonych w samopowtarzalne i powtarzalne karabiny kalibru 7,62x51 mm. GROM poszukiwał dostawcy produkowanej przez firmę Nammo Lapua amunicji o konstrukcji pełnopłaszczowej Lock Base, która charakteryzuje się dużą dokładnością trafienia na średnich i dużych dystansach.

(ŁP) Foto: GROM
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc