Zaloguj

Celtech Sp. z o.o. dostarczy cysterny do Wojska Polskiego?

16 lutego Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert w przetargu na zakup partii cystern-dystrybutorów paliwowych przeznaczonych dla Wojska Polskiego, które mają zasilić jednostki logistyczne.

Jedynym podmiotem, który wziął udział w przetargu została firma Celtech z Poznania, której oferta przekracza zakładany budżet. Być może zamawiający zgodzi się na podpisanie kontraktów, nie byłby to precedens w stosunku do wcześniejszych decyzji.

W ramach postępowania przetargowego, ogłoszonego 10 października zeszłego roku, Inspektorat Uzbrojenia poszukiwał dostawcy cystern dystrybutorów paliwowych CND-27 (cztery sztuki z opcją na cztery kolejne) oraz cystern dystrybutorów paliwowych CD-10 (4 z opcją na 32 kolejne). W obu przypadkach, dotychczas zamawiane zestawy, powstawały na bazie ciężarówek rodziny Jelcz.

Według planów zamówienia gwarantowane (po cztery zestawy obu typów) miały pochłonąć kwotę 13,4 mln złotych brutto (6,8 mln CND-27 oraz 6,6 mln CD-10) natomiast oferta firmy Celtech Sp. z o.o. opiewa na kwotę 15,1 mln złotych brutto (7,6 mln za CND-27 i 7,5 mln za CD-10). Dodatkowe opcje zostały wycenione na kwotę 7,6 mln złotych (CND-27) oraz 60 mln złotych (CD-10). Dostawy sprzętu z zamówień bazowych zaplanowano do końca listopada bieżącego roku, a ewentualne wykorzystanie opcji wydłużyłoby realizację do końca listopada 2019 roku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc