Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Celtech Sp. z o.o. dostarczy cysterny do Wojska Polskiego

30 marca Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że przyjął ofertę firmy Celtech Sp. z o.o., która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na zakup cystern-dystrybutorów paliwowych przeznaczonych dla jednostek logistycznych Wojska Polskiego.

Przetarg uruchomiono 10 października, a otwarcie ofert nastąpiło 16 lutego. Celtech Sp. z o.o. z Poznania była jedyną firmą, która złożyła ofertę obejmującą cysterny dystrybutory paliwowe CND-27 (cztery sztuki z opcją na cztery kolejne) oraz cysterny dystrybutory paliwowe CD-10 (4 z opcją na 32 kolejne). W obu przypadkach, dotychczas zamawiane zestawy, powstawały na bazie ciężarówek rodziny Jelcz. Problemem, który pojawił się w lutym, były koszty – Inspektorat Uzbrojenia przewidział na program budżet 13,4 mln złotych brutto, natomiast oferta Celtech Sp. z o.o. opiewała na kwotę 15,1 mln złotych brutto (mowa wyłącznie bazowym zamówieniu).

Przyjęcie oferty oznacza, że zdecydowano się na zwiększenie budżetu na program. Otwiera to drogę do podpisania kontraktu, co może nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Według zapisów przetargu, dostawy mają zostać zrealizowane do końca listopada bieżącego roku, natomiast wykorzystanie opcji wydłuży realizację do końca listopada 2019 roku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc