Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Carl-Gustaf M4 dla U.S. Army

Saab i U.S. Army podpisały wieloletnią umowę ramową na dostawę systemu Carl-Gustaf M4 (w USA funkcjonującego jako M3E1). Pierwsze zamówienie opiewa na kwotę 19 milionów USD, a dostawy przewidziane są jeszcze w tym roku.

Umowa będzie obowiązywać przez 3 lata i daje U.S. Army możliwość złożenia zamówień na systemy Carl-Gustaf M4 o łącznej wartości około 41 milionów USD. Carl-Gustaf 84mm to sprawdzony w walce uniwersalny system, zdolny do działania w wymagających warunkach, zapewniający przewagę na współczesnym polu walki. System jest regularnie modernizowany, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom. Ostatnia wersja, Carl-Gustaf M4, oprócz innych usprawnień posiada zredukowaną z 10 do 7 kg masę wyrzutni.

"Ta umowa jest wynikiem wieloletniej, owocnej współpracy Saaba z rządem Stanów Zjednoczonych. To wyraźny dowód zaufania klienta, dotyczący możliwości systemu Carl-Gustaf i pozycji Saaba jako dostawcy", stwierdził Görgen Johansson, szef działu Dynamics w Saab.

"Carl-Gustaf jest już od wielu lat bronią wsparcia dla amerykańskich sił specjalnych. System jest obecnie na wyposażeniu jednostek lekkiej piechoty i piechoty morskiej na różnych teatrach działań. Dzięki swoim możliwościom i elastyczności zapewnianej przez zdolność użycia różnych typów amunicji, przyniesie jeszcze więcej korzyści dla amerykańskich żołnierzy", mówi Erik Smith, Prezes Saab Defense and Security USA.

Od czasu wprowadzenia do służby w 1948 r., system Carl-Gustaf był wielokrotnie używany na całym świecie do wsparcia działań piechoty. Najnowsza wersja – Carl-Gustaf M4 – cechuje się skutecznością i uniwersalnością znaną z poprzednich wersji, dodatkowo oferując szereg ważnych usprawnień. Należą do nich m.in.: lżejsza konstrukcja i kompatybilność z przyszłymi inteligentnymi systemami obserwacji i programowalną amunicją. Broń jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi dotychczasowymi typami amunicji.
Zamówienie złożono w czwartym kwartale 2018 roku.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc