Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Brytyjska premiera K9A2 na DVD 2022

Podczas wystawy DVD 2022 Hanwha Defense zaprezentowała 155 mm armatohaubicę samobieżną K9 w wersji A2. Fot. Hanwha Defense

Podczas wystawy DVD 2022 (Defense Vehicles Dynamics) w Millbrook w Wielkiej Brytanii południowokoreański koncern Hanwha Defense zaprezentował 155 mm armatohaubicę samobieżną K9A2, oferowaną jako następca AS90 w Royal Artillery.

Działo jest oferowane na brytyjskim rynku przez Team Thunder (Hanwha Defense, Lockheed Martin UK, Leonardo, Pearson Engineering, Horstman Defense Systems i Soucy Defense) w ramach postępowania Mobile Fires Platform (pol. mobilna platforma ogniowa). Pozyskanie w ramach tego przetargu nowego działa samobieżnego umożliwi British Army wycofanie przestarzałych AS90. Innym rozwiązaniem rozważanym przez British Army ma być niemiecka armatohaubica na podwoziu kołowym Boxer RCH, której pierwszym nabywcą może stać się Ukraina. Warto odnotować, że w razie zwycięstwa oferty południowokoreańskiej, armatohaubice K9A2 miałyby być produkowane w Wielkiej Brytanii i z szerokim udziałem brytyjskiego przemysłu.

K9A2 różni się od standardowej K9A1 m.in.: działem o zwiększonej żywotności lufy, zmechanizowanym układem załadowania działa (automat ładowania pozwolić ma na redukcję załogi z pięciu do trzech osób),  całkowitą automatyzacją magazynu amunicji (wszystkie pociskie i modułowe ładunki miotające będą składowane w zmechanizowanym magazynie), elektrycznymi napędami wieży, udoskonalonym systemem kierowania ogniem, zastosowaniem układu klimatyzacji oraz szeregiem drobniejszych zmian.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Brytyjska premiera K9A2 na DVD 2022”

  1. Koreańczycy ze swoimi K9 bardzo śmiało się rozpychają sie po świecie. W Europie to chyba najchętniej wybierana AHS. Ciekawe jak w realnym boju sprawdzi się pełny automat.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc