Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Brytyjska firma będzie wspierać wojskowe loty VIP

Brytyjska firma będzie wspierać loty samolotów 1. Bazy Lotnictwa Transportowego. Fot. Łukasz Pacholski

19 lutego 1. Baza Lotnictwa Transportowego w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy z brytyjską firmą Euro Jet Intercontinental Limited w sprawie realizacji usługi zabezpieczenia operacji lotniczych statków powietrznych 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w kraju i za granicą w latach 2021–2023.

Powyższa umowa została podpisana 10 lutego i ma wartość 10,5 mln złotych bez VAT. Przetarg ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie zabezpieczenia operacji lotniczych statków powietrznych 1. Bazy Lotnictwa Transportowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą, na które składa się: zaopatrzenie statków powietrznych w paliwo, usługi planowania lotów oraz usługi handlingu. Oferta brytyjskiej firmy pokonała w rywalizacji dwie inne firmy usługowe. Obok ceny komisja przetargowa oceniała jeszcze inne kryteria: czas przedstawienia planowanej trasy lotu, czas wydania kart paliwowych na statki powietrzne będące na wyposażeniu Bazy, a także koszt zapewnienia obsługi handlingowej na lotniskach docelowych.

Obecnie 1. Baza Lotnictwa Transportowego eksploatuje dwa odrzutowe samoloty dyspozycyjne Gulfstream G550 oraz jeden pasażerski Boeing 737-800. W najbliższych miesiącach spodziewane jest dostarczenie dwóch maszyn dyspozycyjnych Boeing BBJ2. Uzupełnieniem jest czarter dwóch pasażerskich samolotów Embraer ERJ-175 należące do Polskich Linii Lotniczych LOT. Głównym zadaniem personelu 1. Bazy Lotnictwa Transportowego jest transport ważnych osobistości - przedstawicieli władz państwowych oraz wojskowych.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Brytyjska firma będzie wspierać wojskowe loty VIP”

  1. Tak mi się wydaje że to obowiązkowo polska firma, która jest dobrze sprawdzona i nadzorowana przez odpowiednie służby państwowe powinna się zajmować obsługą lotów naszych VIP niezależnie od tego jaka ekipa rządzi.

  • Reklama Kongsberg

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc