Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Brytyjscy instruktorzy szkolili żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej [WIDEO]

Fot.: Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

28 stycznia br. zakończył się kurs dla podoficerów i kandydatów na podoficerów Wojsk Obrony Terytorialnej, w którym instruktorami byli stacjonujący w Polsce, w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO, żołnierze z Royal Dragon Guards. Szkolenie odbyło się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu.

W sześciodniowym kursie łącznie wzięło udział 17 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z: 1. Podlaskiej Brygady OT, 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT i 5. Mazowieckiej Brygady OT.

„W ramach kursu terytorialsi, pod okiem brytyjskich instruktorów, realizowali następujące zagadnienia: atak sekcją lekkiej piechoty, taktyka w terenie zurbanizowanym, rozpoznanie obiektu, działanie na punkcie kontrolnym, strzelania na trenażerze przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin, a także przywództwo i dowodzenie”, podał kpt Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1. Podlaskiej Brygady OT.

W ramach szkolenia odbyły się także zajęcia z wykorzystaniem interaktywnego symulatora VBS procedury „call for fire”, tj. wsparcia artylerii.

Współpraca szkoleniowa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej ze stacjonującymi w Polsce żołnierzami Batalionowej Grupy Bojowej NATO nie jest nowością. Regularnie, już od trzech lat, współpracują z nimi żołnierze 1. Podlaskiej Brygady OT. Tylko w ostatnim czasie, o czym pisaliśmy na portalu zbiam.pl, żołnierze WOT we współpracy z żołnierzami grupy NATO realizowali szkolenia strzeleckie oraz z zakresu taktyki i rozpoznania.

Obecnie państwem ramowy Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Polsce są Stany Zjednoczone. W skład grupy wchodzą, oprócz Amerykanów, żołnierze z Chorwacji, Rumunii i Wielkiej Brytanii.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc