Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Brak umów na serwis stacji radiolokacyjnych

10 października 1. Regionalna Baza Logistyczna unieważniła trzy postępowania mające na celu wyłonienie wykonawców napraw głównych i modyfikacji systemów radiolokacyjnych eksploatowanych w Wojsku Polskim.

W ramach powyższych programów poszukiwano podmiotów, które zajmą się pracami przy Radiolokacyjnych Zestawach Rozpoznania Artyleryjskiego Liwiec oraz stacji radiolokacyjnych NUR-15M i NUR-22N-3D. Powyższe postępowania uruchomiono 26 czerwca, każde z nich wzbudziło zainteresowanie podmiotów – we wszystkich dokumentację złożyło dwóch potencjalnych wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani do złożenia ofert ostatecznych. Jednakże po zapoznaniu się przez nich ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia obaj złożyli wnioski o wydłużenie terminu realizacji umowy – wojsko chciało zrealizować je do końca 2019 roku, natomiast wykonawcy (z uwagi na czas niezbędny) do końca 2020 roku. To zaś skutkowało, że żaden z nich nie złożył ofert ostatecznych, które mogłyby zostać ocenione przez komisję przetargową.

RZRA Liwiec zostały wdrożone w Wojsku Polskim w 2010 roku, kiedy dostarczono trzy zestawy partii próbnej. W kolejnych latach zamówiono i dostarczono siedem kolejnych, których produkcja i dostawy toczyły się od 2013 roku. Stacje radiolokacyjne NUR-15, różnych wersji, znajdują się na wyposażeniu Sił Zbrojnych od 2007 roku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc