Zaloguj

Brak chętnych do naprawy systemu Breń

21 kwietnia 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o zakończeniu procedury zamówienia usługi naprawy, serwisowania i utrzymania w sprawności technicznej Radiolokacyjnych Urządzeń Ostrzegawczych RUO-10 Breń-R zamontowanych na pokładach okrętów rakietowych typu Orkan.


Wybór podmiotu, który miał zrealizować powyższe prace, prowadzono w trybie ograniczonym od listopada zeszłego roku. Ostatecznie, 17 kwietnia bieżącego roku, podjęto decyzję o unieważnieniu programu. Powodem tego kroku był brak ofert, które wpłynęły do zamawiającego.

System RUO-10 Breń-R jest obecnie zainstalowany wyłącznie na trzech okrętach rakietowych typu Orkan. Jego zadaniem jest wykrywanie źródeł emisji radarowych w pełnej przestrzeni azymutalnej, a także jego charakterystykę. Dane uzyskane przez system pozwalają na określenie stopnia zagrożenia dla okrętów. Producentem RUO-10 Breń-R są zakłady PIT-RADWAR S.A.. Co ciekawe, we wrześniu 2018 roku obie strony (PIT-RADWAR S.A. oraz 3. Regionalna Baza Logistyczna) zawarły umowę w sprawie realizacji usługi serwisowania systemu - wówczas miała ona wartość 5,5 mln złotych bez VAT.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc