Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Bouchard przybył do domu

14 lutego koncern Naval Group poinformował, że okręt patrolowy ARA Bouchard dopłynął do bazy macierzystej - Mar del Plata – kończąc tym samym rejs dostawczy z Francji do Argentyny.

Okręt, po przekazaniu użytkownikowi w grudniu zeszłego roku, opuścił Tulon 15 stycznia 2020 roku. Do macierzystego portu przybył 10 lutego – w czasie rejsu jednostka odwiedziła kilka portów m.in. Rio de Janerio. Łącznie rząd Argentyny zamówił we Francji cztery pełnomorskie patrolowce typoszeregu Gowind, umowa została podpisana w listopadzie 2018 roku i objęła używany L’Adroit, który został zbudowany jako demonstrator technologii w latach 2010-2011.

ARA Bouchard to pierwszy nowy nabytek sprzętowy Marynarki Wojennej Argentyny od wielu lat. Ma to związek z załamaniem budżetowym, które wymusiło cięcia budżetu obronnego. Dla koncernu Naval Group Argentyna jest kolejnym klientem na jednostki typoszeregu Gowind – dotychczas zostały zamówione przez Malezję, Egipt oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie, a dodatkowo zostały wybrane przez Rumunię. Co ciekawe, Argentyna jest pierwszym państwem, które zdecydowały się na wersję patrolową.

(ŁP) Foto: Marynarka Wojenna Argentyny
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc