Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Boeing wzmacnia obecność w Polsce i inwestuje w kompetencje inżynieryjne

Fot. Boeing

Boeing [NYSE: BA] oficjalnie uruchomił 3 czerwca 2024 r. nowy kompleks inżynieryjny w Polsce, znacząco rozszerzając zakres działań w kraju. Inżynierowie w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie skoncentrują się na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, a także inżynierii oprogramowania i systemów, wspierając programy komercyjne, obronne i usługowe firmy. Inwestycja zakłada stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy w Polsce, gdzie Boeing już dziś zatrudnia ponad 1100 osób, które tworzą jeden z najszybciej rosnących zespołów firmy w Europie.

Główne biuro inżynieryjne Boeinga w Rzeszowie prowadzi szereg działań obejmujących dziedziny takie jak inżynieria mechaniczna i elektryczna. Zapewnia też bieżące wsparcie klientów. Oddział w Gdańsku, szeroko znany z rozwoju oprogramowania, specjalizuje się w inżynierii systemów i awioniki, opracowując zaawansowane technologie wykorzystywane w niemal wszystkich samolotach Boeinga. Z kolei zespoły w Warszawie koncentrują się na inżynierii produkcji i testowaniu materiałów, ściśle współpracując z Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa.

Wszystkie trzy lokalizacje zapewniają wsparcie inżynieryjne, a także rozwiązania dla szeregu programów komercyjnych i obronnych Boeinga.

Fot. Boeing

- Boeing jest zaangażowany w budowanie silnej i długotrwałej obecności inżynieryjnej w Polsce – podkreśla Linda Hapgood, wiceprezes Boeinga zarządzająca Boeing Engineering Poland & Ukraine. - Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego w Polsce było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ znajduje się tutaj wielu z naszych klientów, ale także partnerów przemysłowych, akademickich i badawczych, w tym ceniony Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. Przede wszystkim jednak, znaleźliśmy tu niezbędne umiejętności potrzebne naszym projektom inżynierskim.

Ogłoszone dziś otwarcie Boeing Engineering Poland jest częścią globalnej strategii firmy. Jej celem jest efektywne wykorzystywanie zasobów Boeinga poprzez tworzenie synergii między istniejącymi lokalizacjami. To właśnie identyfikując właściwe zespoły do realizacji projektów i angażując odpowiednie talenty na całym świecie firma może się skutecznie rozwijać.

- Działając globalnie, zarówno jako firma, ale również i branża, globalnie patrzymy także na rozwój talentów. Chcemy przyciągać najlepszych ludzi z różnych części świata do naszego zespołu - powiedział Howard McKenzie, główny inżynier Boeinga i wiceprezes ds. inżynierii, testów i technologii. - Zespoły inżynieryjne w Polsce wspomogą Boeinga w tworzeniu innowacji. Dzięki nim możemy dalej budować przewagę konkurencyjną, pracując nad szeregiem projektów wspierających obecne i przyszłe programy lotnicze.

Boeing jest obecny w Polsce od 35 lat i nieustannie rozwija swój zespół. Realizowane inwestycje opierają się na wyjątkowo utalentowanej polskiej kadrze pracowniczej i doskonałym systemie uniwersyteckim kształcącym w wielu dziedzinach. Wszystko to, ma kluczowe znaczenie zarówno dla bieżących, jak i przyszłych programów lotniczych.

Oprócz działalności inżynieryjnej, Boeing w Polsce posiada biura Boeing Defense, Space & Security w Warszawie, Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku oraz centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services (BDSI) w Rzeszowie. Boeing aktywnie współpracuje z polskimi dostawcami oraz lokalnymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, wspierając rozwój polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego.

***

Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od 35 lat. Pracownicy w  biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają  misję firmy, którą jest rozwój, produkcja oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Boeing jest głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymuje silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem.

Źródło: informacja prasowa Boeing

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc