Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Boeing dostarczy CH-47F do Hiszpanii

3 stycznia Boeing poinformował o podpisaniu przez Hiszpanię umowy na dostawę siedemnastu ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F Chinook. Wiropłaty trafią do tego europejskiego poprzez procedurę FMS zakładającą pośrednictwo administracji federalnej Stanów Zjednoczonych.

Według komunikatu producenta Hiszpania jest pierwszym państwem, które wykorzysta zapisy wieloletniej umowy na produkcję do 150 śmigłowców CH-47F Chinook dla klientów eksportowych oraz Stanów Zjednoczonych. Maszyny przeznaczone dla Hiszpanów mają powstać poprzez wykorzystanie komponentów z używanych (obecnie) CH-47D należących do sił zbrojnych tego kraju. Dostawy CH-47F mają rozpocząć się w 2021 roku – Hiszpania będzie dwunastym użytkownikiem CH-47F Chinook na świecie. Dotychczas Boeing dostarczył klientom ponad 460 śmigłowców tej wersji.

Departament Stanu, w kwietniu 2018 roku, autoryzował transakcję, która została wyceniona na maksymalną kwotę 1,3 mld dolarów. Prace będą realizowane w zakładach producenta w Filadelfii – znajduje się tak linia montażu ostatecznego śmigłowców rodziny CH-47 Chinook. Zawarcie umowy na przebudowę wiropłatów wpisuje się w program modernizacji sprzętowej, który w ostatnich dniach objął m.in. zakup kolejnej partii NH90.

(ŁP) Foto: NATO
Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc