Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Blisko 180 cywilów i sportowców szkoliło się na toruńskim poligonie.

Fot. DWOT

28 stycznia Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło ferie w wyjątkowy sposób. Nauka taktycznej pierwszej pomocy, rzut granatem, strzelanie, survival, sztuki walk to tylko kilka z wielu punktów szkoleniowych przygotowanych przez toruńskie centrum w ramach akcji „Trenuj z Wojskiem”.

W szkoleniu udział wzięło blisko 180 uczestników, w tym między innymi zawodowi żużlowcy z Toruńskiego „Apatora” oraz Hokeiści z KH Energa Toruń.

Projekt „Trenuj z Wojskiem” jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do Ministerstwa Obrony Narodowej i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Fot. DWOT

Dla CSWOT była to pierwsza edycja tego szkolenia, w ramach której przygotowaliśmy szkolenie dla blisko 180-uczestników. Cieszymy się także, że pomimo napiętego grafiku treningowego w akcji „Trenuj z Wojskiem” wzięli udział także zawodowi hokeiści i żużlowcy. Ich udział jasno pokazuje, że umiejętności proobronne potrzebne są każdemu człowiekowi, niezależnie od wykonywanej przez niego codziennej pracy. - powiedział płk Edward Chyła, komendant Centrum Szkolenia WOT.

Fot. DWOT

W programie realizowanych w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej szkoleń znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania masek przeciwgazowych, rzutu granatem, pomocy medycznej oraz pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Fot. DWOT

Kontakt z bronią czy inne tego typu rzeczy wzbudzają troszeczkę adrenaliny, u nas w czasie sezonu mamy jej aż ponadto... Zobaczymy więc co za niespodzianki dla nas Panowie tutaj szykują - dodał Paweł Przedpełski, zawodnik KS Toruń.

Fot. DWOT

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Źródło: Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Blisko 180 cywilów i sportowców szkoliło się na toruńskim poligonie.”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc