Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Black Hawki dla Wojsk Specjalnych

24 stycznia minister Mariusz Błaszczak ogłosił, że w piątek (25 stycznia) dojdzie do podpisania umowy na dostawę czterech śmigłowców transportowych S-70i Black Hawk International, które trafią do 7. Eskadry Działań Specjalnych stacjonującej w Powidzu.

Będą to pierwsze, fabrycznie nowe, śmigłowce zakupione dla Wojska Polskiego od momentu unieważnienia programu zakupu 50 wielozadaniowych Airbus H225M Caracal. Obecnie brak informacji o konfiguracji maszyn. W Powidzu uzupełnią wyposażenie, które składa się obecnie z wielozadaniowych Mi-17.

Bieżący rok może być owocny dla Wojska Polskiego. Obok czterech S-70i Black Hawk International istnieje bowiem szansa na zakup czterech śmigłowców AW101, które zostały zaoferowane Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej w postępowaniu na dostawę wiropłatów ZOP z modułem SAR. Dla zakładów PZL Mielec, należących do koncernu Lockheed Martin, styczniowa umowa może być początkiem kolejnych sukcesów – obok Ministerstwa Obrony, zakup kolejnych (dwóch) egzemplarzy deklaruje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a dodatkowo w najbliższych tygodniach spodziewane jest podpisanie kontraktu na sprzedaż 16 sztuk do Filipin.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc