Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Bezzałogowce na pierwszej linii operacji "Silne wsparcie" [WIDEO]

Fot.: Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kolejne Grupy Rozpoznania Obrazowego WOT wykorzystujące bezzałogowce FlyEye wesprą działania Straży Granicznej w rejonie brygad objętych alertem gotowości. To odpowiedź na zmieniającą się sytuację w rejonie przygranicznym.

Od ponad 2 miesięcy, przez całą dobę kilkanaście specjalistycznych dronów Wojsk Obrony Terytorialnej patroluje polsko-białoruską granicę. Dzięki narzędziu, jakim są bezzałogowce codziennie wykrywane są grupy migrantów na granicy.

Od poniedziałku, 8 listopada, dla żołnierzy brygad: podlaskiej, lubelskiej oraz warmińsko-mazurskiej podwyższony został alert gotowości, co oznacza że od godziny 10.30 blisko 8 tysięcy Teryterialsów pozostaje w 6-godzinnej gotowości do natychmiastowego stawiennictwa. Z kolei od godziny 15.00 żołnierze OT dwóch batalionów lekkiej piechoty (Białystok i Hajnówka) z 1 Podlaskiej Brygady OT zostali wezwani do swoich jednostek w trybie alarmowym. Powołanie obejęło blisko 1000 żołnierzy.

W odpowiedzi na agresywne działania strony białoruskiej - konwojowanie tysięcy osób w kierunku polskiej granicy - dodatkowe Grupy Rozpoznania Obrazowego WOT wykorzystujące bezzałogowce FlyEye zostało skierowanych do wsparcia działania Straży Granicznej i żołnierzy brygad objętych alertem gotowości.

Bezzałogowce rozpoznawcze FlyEye są bardzo efektywnym narzędziem, które sprawdza się w dozorowaniu granicy, identyfikowaniu miejsc podejścia imigrantów, ich aktywności, w tym przygotowań do nielegalnego przejścia przez granicę polsko – białoruską. Dzięki kamerom dziennym oraz nocnym - termowizyjnym możliwe jest prowadzenie obserwacji przez całą dobę.

Źródło: Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Bezzałogowce na pierwszej linii operacji "Silne wsparcie" [WIDEO]”

  1. Oby więcej umów na polskie bezzałogowce dla Straży granicznej, Policji i oczywiście dla naszej armii, potrzeby są znaczne

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc