Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Bezpieczeństwo morskie RP – temat nadal aktualny

Teraźniejsze i przyszłe zdolności naszej Marynarki Wojennej to temat w ostatnich dniach gorący ze względu z jednej strony na sygnalizowane i komentowane w mediach plany zakupu okrętów nawodnych klasy fregata w ramach programu pod kryptonimem Miecznik, a z drugiej strony ze względu na obserwowaną napiętą sytuację w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej.

Jest to też temat pierwszej sesji przyszłorocznego Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, organizowanego 24 stycznia 2019 r. w Warszawie przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Zarząd Targów Warszawskich S.A. – organizatora m.in. Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO.

Organizowane już po raz czwarty Forum zdobyło sobie stałe miejsce w kalendarzach czołowych ekspertów i stało się – wg. wypowiedzi obecnego na trzech poprzednich edycjach Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michała Jacha – centralnym elementem debaty o przyszłości morskiego rodzaju Sił Zbrojnych. To jednodniowe wydarzenie o transparentnej, konferencyjno-wystawowej formule, gromadzi co roku kluczowych interesariuszy Marynarki Wojennej, w tym przedstawicieli kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Wśród wiodących tematów przyszłorocznego Forum będą także takie zagadnienia jak modernizacja Marynarki Wojennej RP, współpraca przemysłowa i badawczo-rozwojowa oraz bezpieczeństwo  portów i morskich szlaków transportowych. Szczegółowe informacje o Forum dostępne są na stronie www.fbm.ztw.pl

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc