Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Belle 407 dla Policji

1 lutego Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu kontraktu na zakup trzech lekkich śmigłowców patrolowo-obserwacyjnych, które dostarczy Bell Helicopter Textron Inc. ze Stanów Zjednoczonych.

Policjanci zamówili model 407GXi, a dostawy przewidziano w okresie grudzień 2019-marzec 2020 roku. Ich nabycie pozwoli na zastąpienie obecnie eksploatowanych i potrzebujących pilnej wymiany śmigłowców Mi-2. Sam zakup zrealizowano poprzez negocjacje z wybranym oferentem, co było związane z faktem dwukrotnego niepowodzenia otwartego postępowania przetargowego – w obu przypadkach zgłosił się tylko jeden oferent (reprezentujący koncern Airbus Heli Invest), jednak w pierwszym przypadku oferta została odrzucona ze względu na przekroczenie budżetu, a w drugim ze względów technicznych.

W ostatnich miesiącach jest to kolejny zakup nowych śmigłowców przeznaczonych dla lotnictwa Policji. W zeszłym roku zamówiono trzy S-70i Black Hawk (dwa już dostarczone), a w bieżącym roku planowany jest jeszcze przetarg na dwa lekkie dwusilnikowe śmigłowce wielozadaniowe. Powyższe zakupy mają pozwolić na znaczną poprawę sytuacji sprzętowej w lotnictwie policyjnym, które w ostatnich latach cierpiało na brak nowego sprzętu latającego.

(ŁP) Foto: Bell
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc