Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

BAE Systems z kontraktem na dostawę i zarządzanie sieciami bezpieczeństwa w najważniejszych agencjach rządowych

Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (U.S. Air Force Research Laboratory – AFRL) przyznało firmie BAE Systems pięcioletni kontrakt o wartości 85 mln USD na dalsze opracowywanie, wdrażanie, modernizację i utrzymywanie rozwiązań międzydomenowych, które umożliwiają bezpieczny transfer poufnych informacji między różnymi sieciami rządowymi.


Prace wykonane na mocy kontraktu umożliwią bezpieczną wymianę danych – w tym przesyłanie strumieni wideo, obrazów i dźwięku – w celu usprawnienia współpracy różnych dowództw i agencji. BAE Systems zapewni również badania, rozwój i ocenę nowych technologii, w tym integrację innowacyjnej sztucznej inteligencji i zdolności uczenia maszynowego.

„Wraz z powiększaniem się pola działań militarnych w cyberprzestrzeni rozumiemy, jak ważne jest, aby bezpieczne, innowacyjne rozwiązania wywiadowcze były dostępne dla dowództw i agencji wspierających operacje wojskowe, pozwalając im komunikować się bezpiecznie i skutecznie” – powiedział Pete Trainer, wiceprezes i dyrektor generalny działu Air Force Solutions w BAE Systems. „Cieszymy się, że możemy kontynuować wieloletnią współpracę z AFRL i służyć doświadczeniem w zakresie wysokiej jakości technologii międzydomenowych, które pozwoli sprostać nowym wymaganiom operacyjnym. Nasze usługi zapewnią użytkownikom końcowym szybszy dostęp do wirtualnych informacji i analiz, umożliwiając im szybkie podejmowanie decyzji opartych na najpełniejszej z możliwych wiedzy”.

BAE Systems jest wiodącym integratorem systemów teleinformatycznych, wspierającym siły zbrojne, rządy i agendy amerykańskiej społeczności wywiadowczej na całym świecie. Zaawansowane technologie i usługi firmy chronią ludzi i bezpieczeństwo narodowe oraz zapewniają bezpieczeństwo krytycznych informacji i infrastruktury w przestrzeni powietrznej, lądowej, morskiej, kosmicznej i cybernetycznej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc