Zaloguj

BAE Systems wyremontuje USS Boxer

27 marca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz koncern BAE Systems podpisali kontrakt w sprawie realizacji remontu połączonego z modernizacją wielozadaniowego okrętu desantowego USS Boxer.

Umowa, o wartości 200 mln dolarów, ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku. Prace będą prowadzone w San Diego, gdzie BAE Systems ma odpowiednie zaplecze stoczniowe. Wybór podmiotu, który wykona prace prowadzony był w trybie rywalizacji przetargowej – Departament Obrony otrzymał dwie oferty. Ostatni remont przechodził w 2016 roku, wówczas prace realizowała należąca do koncernu General Dynamics stocznia NASSCO – wówczas m.in. nie przystosowano jednostki do eksploatacji samolotów F-35B Lightning II, być może prace zostaną przeprowadzone obecnie.

USS Boxer jest jednym z wielozadaniowych okrętów desantowych typu Wasp. Został zbudowany w stoczni Ingalls Shipbuilding w Pascagoula w latach 1991-1995. Od początku służby jego portem macierzystym jest właśnie San Diego. Dotychczas jednostka wykonała trzynaście rejsów operacyjnych, ostatni z nich zakończył się 27 listopada 2019 roku.

(ŁP) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc