Zaloguj

BAE Systems promuje artylerię

W czasie Balt-Military-Expo 2018 koncern BAE Systems prezentuje, kolejny raz, zestaw artyleryjski Bofors 57 Mk.3 kalibru 57 mm, który w opinii przedstawicieli, może być idealnym rozwiązaniem dla okrętów wojennych Marynarki Wojennej.

Oferta europejskiego producenta jest ukierunkowana dwutorowo – po pierwsze jest zainteresowany dostawą powyższego systemu artyleryjskiego dla nowobudowanych jednostek pływających (Miecznik i Czapla), a po drugie także jako element pakietu modernizacyjnego okrętów rakietowych typu Orkan. Według części informacji, drugi z wymienionych projektów ma szanse na realizację, także korzystnie dla BAE Systems. Powyższa broń, dzięki swoim możliwościom, jest w stanie zwalczać cele nawodne, a także m.in. pociski przeciwokrętowe, dając tym samym możliwość samoobrony przed atakiem potencjalnego nieprzyjaciela. Obecnie Orkany nie dysponują żadnym środkiem obrony przed takim zagrożeniem.

Co ważne, BAE Systems jest zainteresowany kooperacją z krajowym przemysłem zbrojeniowym. Oczywiście wszystko zależy od skali potencjalnych zamówień związanych z realizacją programów modernizacyjnych Marynarki Wojennej. Nie czekając na decyzje, jak poinformowali przedstawiciele, pierwsza polska firma już uczestniczy w programie jako poddostawca elementów powyższych systemów artyleryjskich produkowanych dla coraz większej grupy odbiorców i użytkowników.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc