Zaloguj

AW139 trafią do australijskiej policji

26 lutego koncern Leonardo poinformował o podpisaniu umowy ze służbą policji australijskiego stanu Victoria w sprawie zakupu i dostaw trzech wielozadaniowych śmigłowców AW139, które mają trafić do klienta w latach 2019-2020.

Maszyny mają być wykorzystywane m.in. w obszarze metropolitalnym Melbourne i służyć do różnorodnych zadań – wsparcia służb porządku publicznego, patroli oraz obserwacji, ratownictwa medycznego oraz SAR. Ich bazą macierzystą ma być lotnisko Essendon. W linii uzupełnią, a później zastąpią trzy śmigłowce Airbus AS365 Dauphin, które wdrożono do eksploatacji w latach 2001-2009. Dotychczas Leonardo sprzedał na rynku australijskim ponad 120 śmigłowców rodziny AW139 – komponenty do nich powstają m.in. w zakładach WSK PZL-Świdnik S.A.

Leonardo AW139 trafił do eksploatacji na początku bieżącego wieku. Dotychczas ponad 270 klientów z 70 państw świata zamówiło ponad 1000 egzemplarzy – wiele z nich trafiło do służb porządku publicznego bądź sił zbrojnych. W tej roli zastępują wielozadaniowe śmigłowce starszej generacji, m.in. Bell 205/UH-1.

(ŁP) Foto: Leonardo
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “AW139 trafią do australijskiej policji”

  1. Czarnoszyjce brudasy i jelenie ze Świdnika upaprani we wszelakiej chemii Inni z drżącymi rękami od nitowania wykonają kadłuby A te cwaniaczki zainstalują tzw bebechy silniki przekładnie i całą transmisję Założą łopaty i pomalują Wg życzeń kupującego zrobią wystrój kabiny i sprzedadzą za wielkie pieniadze

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc