Zaloguj

Autosan zdobywa Przemyśl i Sanok

Początek listopada to udany okres dla firmy Autosan Sp. z o.o. z racji pozytywnych wyników dwóch postępowań przetargowych realizowanych przez przedsiębiorstwa komunikacji publicznej w polskich miastach.

3 listopada władze Przemyśla poinformowały o wyborze oferty Autosana w postępowaniu przetargowym na zakup piętnastu autobusów przeznaczonych dla komunikacji miejskiej. Procedura została uruchomiona 18 sierpnia – obok Autosana ofertę na część pojazdów (napędzanych silnikiem diesla) złożyła tylko firma Ursus. Ostatecznie całe zlecenie przyznano jednak Autosanowi, który ma dostarczyć trzynaście autobusów Sancity 12LF (napędzanych silnikiem diesla) oraz dwa Sancity 12LC CNG (napędzanych na gaz CNG). Pojazdy mają zostać dostarczone do końca sierpnia 2018 roku i będą kosztować około 14 mln złotych brutto.

6 listopada władze Sanoka otworzyły oferty w postępowaniu na zakup jedenastu autobusów dla komunikacji miejskiej. Jak się okazało, Autosan Sp. z o.o. jest jedynym oferentem, który zgłosił się do niniejszego postępowania – jego oferta opiewa na kwotę 14,1 mln złotych brutto i mieści się w zakładanym budżecie. W jego ramach producent chce dostarczyć trzy Sancity 10LF napędzanych silnikiem diesla, a także osiem Sancity 12LF CNG napędzanych na gaz CNG.

W przypadku podpisania obu umów, firma Autosan Sp. z o.o., może liczyć na bardzo udany koniec roku i szerokie wejście na rynek dostaw ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej także dla innych miast w Polsce. Oferta producenta z Sanoka ma także szanse na zamówienia ze strony Wojska Polskiego, które potrzebuje nowych autobusów i autokarów. W najnowszym przetargu, dotyczącym 28 pojazdów, rywalizuje z firmą MAN.

(ŁP) Foto: Autosan Sp. z o.o.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc