Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Autobox Innovations Sp. z o.o. naprawi i zmodernizuje IRS-2

Fot. Łukasz Pacholski

18 listopada 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umowy z firmą Autobox Innovations Sp. z o.o. w sprawie realizacji usługi naprawy i modyfikacji instalacji rozlewczej IRS-2 wraz z modernizacją nośnika – ciężarówki Star 266 do standardu Star 266M2.

W ramach usługi prace mają przejść cztery pojazdy. W opcji uwzględniono kolejnych cztery. Umowa została zawarta 3 listopada i ma wartość 2,9 mln PLN z VAT (zamówienie gwarantowane). W przypadku wykorzystania opcji, całkowita wartość może wzrosnąć do 5,9 mln PLN z VAT. W zawarciu umowy zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, o czym poinformowano we wrześniu bieżącego roku. Dostawy pojazdów przewidziano do 15 grudnia bieżącego roku.

Autobox Innovations Sp. z o.o. jest jedynym właścicielem dokumentacji technicznej modernizacji ciężarówek Star 266 do standardu 266M2. Obecnie pojazdy tego typu stanowią uzupełnienie dla coraz większej liczby nowoczesnych ciężarówkach Jelcz 442.32 oraz Jelcz 662.D43. W 2020 roku 12. WOG zawarł umowę ramową na modernizację 100 Starów 266 do standardu 266M2. Do 2023 roku zaplanowano prace przy kolejnych 300 egzemplarzach, zarówno w konfiguracji standardowej (skrzyniowej) oraz jako nośnika specjalistycznego. Co ciekawe, jak wskazują materiały filmowe i zdjęciowe, część Starów 266M2 zostało przekazanych Ukrainie.

Instalacja rozlewcza IRS-2 na pojazdach Star 266 jest przeznaczona do odkażania, dezaktywacji i dezynfekcji uzbrojenia, sprzętu bojowego i transportowego; odkażania i dezynfekcji terenu, dróg oraz obiektów inżynieryjno-budowlanych; dezaktywacji dróg o jednolitej utwardzonej nawierzchni.

Instalacja rozlewcza dodatkowo przystosowana jest do: zabiegów sanitarnych żołnierzy; przepompowywania cieczy z jednego zbiornika do innego z pominięciem cysterny instalacji; gaszenia pożarów; przygotowywania roztworów do zabiegów specjalnych i napełniania nimi zbiorników zestawów (przyrządów); podgrzewania wody w cysternie.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc