Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Australijski uniwersytet w programie Future Submarine Program

17 stycznia odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Flindersa z Adelajdy oraz czterema uczelniami francuskimi.

Jej celem jest współpraca akademicko-naukowa przy programie budowy dwunastu okrętów podwodnych Shortfin Barracuda dla Royal Australian Navy realizowanym przez DCNS. Poza tym porozumienie otwiera drogę nad przyszłymi projektami naukowymi, wymianą studentów oraz pracowników naukowych zajmujących się zagadnieniami z dziedziny technik morskich.

Cztery francuskie uczelnie techniczne (ENSTA ParisTech, École Centrale de Nantes, CentraleSupélec oraz École Polytechnique) mają bogatą historię współpracy naukowo-badawczej z koncernem DCNS, który zwyciężył w australijskim przetargu na wybór dostawcy dwunastu okrętów podwodnych. Dołączenie Uniwersytetu Flindersa ma pozwolić na zwiększenie możliwości rozwoju, który od lat stawia wyroby DCNS w światowej czołówce.

Uniwersytet Flindersa został założony w 1966 roku w Adelajdzie. Jest jednym z najprężniejszych ośrodków akademickich w kraju, w globalnym rankingu uczelni wyższych został ostatnio sklasyfikowany na pozycji 256.

 

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc