Zaloguj

Ku nowym możliwościom WCBKT S.A. na rynku cywilnym

GPU-7/90 TAURUS zaprojektowany i wyprodukowany  przez WCBKT S.A. podczas obsługi  największego  pasażerskiego samolotu  świata  AIR BUS A-380.

GPU-7/90 TAURUS zaprojektowany i wyprodukowany przez WCBKT S.A. podczas obsługi największego pasażerskiego samolotu świata AIR BUS A-380.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. (WCBKT S.A.) będąc kontynuatorem powołanego w 1968 r. Zakładu Produkcji Doświadczalnej Wojskowej Akademii Technicznej, zajmuje się konstruowaniem i produkcją nowoczesnych urządzeń na potrzeby obronności. WCBKT S.A. jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem, które kompleksowo wyposaża lotniska wojskowe w urządzenia do naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP). Już od kilku lat Spółka prowadzi działalność również na rynku cywilnym oferując urządzenia NOSP oraz po przejęciu kompetencji spółki ZREMB Wojkowice, także wyposażenie hangarowo-lotniskowe.

Potencjał intelektualny i techniczny WCBKT S.A. pozwala na prowadzenie działalności obejmującej projektowanie i produkcję nowoczesnych urządzeń oraz zapewnienie im sprawności w całym cyklu życia. Dzięki temu, że Spółka jest właścicielem zastosowanych rozwiązań, ma nieograniczone możliwości w zakresie modyfikacji i modernizacji oferowanych urządzeń. Świadczy również pełen zakres usług serwisowych.

Podest serwisowy – inne urządzenie pochodzące  z WCBKT S.A., umożliwiające naziemną obsługę m.in.samolotu Boeing 737.

Podest serwisowy – inne urządzenie pochodzące z WCBKT S.A., umożliwiające naziemną obsługę m.in.samolotu Boeing 737.

Urządzenia produkcji WCBKT S.A. sprawdziły się w bezawaryjnym działaniu podczas misji zagranicznych Polskich Kontyngentów Wojskowych m.in. w Iraku, Afganistanie oraz operacji Baltic Air Policing (wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy). Przedsiębiorstwo nieustannie poszukuje nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, udoskonalając produkowany sprzęt i poszerzając ofertę Spółki o nowe urządzenia. WCBKT S.A. posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015 i AQAP 2110: 2016 oraz Wewnętrzny System Kontroli.
WCBKT S.A. wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (PGZ S.A.), co pozwala na korzystanie z potencjału kilkudziesięciu spółek i realizację wysokotechnologicznych projektów.
Od 2018 r. w strukturach WCBKT S.A. działa Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu do Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych (CDiSS NOSP). Głównym jego zadaniem jest kompleksowe zapewnienie dostępności i sprawności urządzeń dla wszystkich typów statków powietrznych użytkowanych w Siłach Zbrojnych RP.
Centrum CDiSS NOSP ma za zadanie nie tylko zabezpieczyć sprawność urządzeń naziemnej obsługi statków powietrznych wykonanych przez WCBKT S.A., ale również wszystkich innych urządzeń tego typu wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP, dostarczonych wraz z nowymi statkami powietrznymi (C-130, C-295, F-16 i M-346).
Oferta WCBKT S.A. obejmuje: zasilacze cywilne, zasilacze wojskowe, dystrybutory, gazyfikatory, sprężarki, urządzenia hydrauliczne, osuszacze, urządzenia oświetleniowe, holowniki lotniskowe, urządzenia hangarowo-lotniskowe, urządzenia szkolno-treningowe oraz systemy przeciwpożarowe i tłumienia wybuchów.
Cywilne zasilacze elektroenergetyczne GPU-7/90 TAURUS opracowane i wyprodukowane w WCBKT S.A. zostały użyte m.in. do obsługi samolotu „Air Force One” podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, w Polsce w lipcu 2017 roku. W następnym roku najnowsza wersja wojskowego, lotniskowego urządzenia zasilania elektroenergetycznego samolotów LUZES V/D seria V, zamontowana na podwoziu samochodu ciężarowego Jelcz 443.32, została uhonorowana nagrodą Lider Bezpieczeństwa Państwa w kategorii Innowacyjny Projekt. Pierwsze urządzenie tego typu zostało uroczyście przekazane do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu w maju 2018 roku.
Lotniskowe urządzenie zasilania elektroenergetycznego LUZES V/D seria V jest przeznaczone do zasilania systemów pokładowych, uruchamiania silników i sprawdzania stanu technicznego wyposażenia pokładowego wszystkich typów statków powietrznych Sił Zbrojnych RP. Urządzenie jest zaprojektowane do pracy ciągłej i może obsługiwać jednocześnie dwa statki powietrzne w dowolnych warunkach (lotnisko, lądowisko, teren przygodny).

Zasilacz elektroenergetyczny GPU-7/90TAURUS oraz schody pasażerskie  LSP 3S, to sprzęt który już dziś staje się hitem  w ofercie WCBKT S.A.

Zasilacz elektroenergetyczny GPU-7/90TAURUS oraz schody pasażerskie LSP 3S, to sprzęt który już dziś staje się hitem w ofercie WCBKT S.A.

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach we wrześniu 2018 r. prezentowany przez firmę Boeing śmigłowiec szturmowy AH-64 Apache (jest on nam proponowany w ramach programu operacyjnego Kruk, dla zastąpienia śmigłowców Mi-24) był zasilany jednym z urządzeń wyprodukowanych przez WCBKT S.A. – zasilaczem elektroenergetycznym LUZES II/M serii V. Załoga AH-64 Apache dostarczone przez polską spółkę urządzenie określiła jako lepsze od amerykańskiego!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
bookusercrosslistfunnelsort-amount-asc