Zaloguj

Armaty BAE Systems 57 Mk3 wybrane dla okrętów rakietowych marynarki wojennej Indonezji

Marynarka Wojenna Indonezji wybrała armaty morskie BAE Systems Bofors 57 Mk3 dla narodowego programu okrętów rakietowych KCR-60. Wstępna umowa z państwową stocznią PT PAL Indonesia obejmuje cztery systemy 57 Mk3.

Armata morska Bofors 57 mm została zaprojektowana do zwalczania zagrożeń na powierzchni morza, w powietrzu i na lądzie – w środowisku przybrzeżnym. Używają już jej marynarki wojenne i straże wybrzeża wielu krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Kanady, Szwecji, Finlandii i Meksyku.

„Najnowszy kontrakt z PT PAL Indonezja świadczy o stałym zaufaniu tego kraju do armat morskich BAE Systems, które konsekwentnie spełniają wymagania jakościowe i potrzeby w zakresie zdolności bojowych”, powiedział Ulf Einefors, dyrektor Weapon Systems Sweden w BAE Systems.

Okręty rakietowe KCR-60, o długości 60 metrów, zaprojektowano do szybkiego przenoszenia przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych, służących do zwalczania jednostek nawodnych, a następnie szybkiego i bezpiecznego wycofania się na wody pomiędzy wyspami archipelagów w regionie. W służbie marynarki wojennej Indonezji –  Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Laut (TNI-AL) znajdują się obecnie cztery KCR-60, a dwa kolejne są budowane. Dwa z nowych systemów armat  57 Mk3 będą przeznaczone dla budowanych okrętów, a pozostałe dwa trafią na dwie już istniejące jednostki KCR-60.

Armaty zostaną wyprodukowane w zakładach BAE Systems w Karlskoga w Szwecji. Pierwszy system ma zostać dostarczony w 2020 r., a ostatni – w 2021 r.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc