Zaloguj

Aplikacja Clear AirSpace dla lotnictwa

Clear AirSpace®  to aplikacja mobilna polskiej firmy AP-Tech, która integruje wszystkie niezbędne dane i funkcje  w czasie operacji lotniczych. Dzięki zastosowaniu C-AS, w oparciu o wiele źródeł jednocześnie, na jednej mapie wyświetlane się dane nawigacyjne, pogodowe i topograficzne. Pomoc nawigacyjna C-AS służy do planowania i monitorowania lotów zarówno w trybie IFR jak i VFR. Aplikacja dostępna jest na tabletach oraz komputerach wyposażonych w system iOS lub Windows. Posiada możliwość pracy w trybie off-line.

Elektroniczny Flight Bag

Clear AirSpace® umożliwia wizualizację w jednym miejscu wszystkich danych niezbędnych pilotom podczas lotów tj. przestrzeni powietrznych, tras, lotnisk, punktów nawigacyjnych, pomocy nawigacyjnych (NAVAID) oraz potencjalnych przeszkód. Aplikacja agreguje dane topograficzne, pogodowe (GAMET, METAR, TAF) oraz obszary i komunikaty z oficjalnych lokalnych i międzynarodowych instytucji lotnictwa takich jak PAŻP, ULC, Eurocontrol. Piloci zyskują dostęp do : Map lotnisk, procedur SID, STAR oraz do lotniczej dokumentacji cywilnej.

W zależności od wybranego trybu pracy, Clear AirSpace® zapewnia dostęp do informacji dotyczących operacji lotniczych, takich jak NOTAM, i wysyła ostrzeżenia o zbliżających się przeszkodach i strefach lotniczych. Aplikacja daje możliwość planowania lotu oraz monitorowania podglądu wybranej trasy w czasie rzeczywistym oraz zapisu swojego lotu. Dzięki pełnej kontroli nad warstwami na mapie, pilot  zachowuje dostęp do panelu sterującego oraz informacji pogodowych jednocześnie.

Dużym atutem produktu C-AS jest dopracowany interfejs. Aplikacja jest czytelna, prosta, intuicyjna w obsłudze i w pełni responsywna. Działanie w układzie horyzontalnym i wertykalnym, możliwość obsługi w rękawicach, elastyczne umiejscowienie w kokpicie, to udogodnienia uwzględniające warunki pracy pilotów.

Nawigacja “szyta na miarę”.

Rozwiązanie C-AS wyróżnia elastyczność i troska o klienta. Aplikacja została zaprojektowana z myślą o wprowadzaniu funkcji dedykowanych dla indywidualnych klientów oraz uwzględnieniu wymagań specjalistycznych instytucji. Użytkownik C-AS zyskuje możliwość samodzielnego dodawania i definiowania wybranych obszarów, tras i punktów charakterystycznych czy przeszkód oraz dodawania własnych, specjalistycznych baz danych i dokumentacji, takich jak: podręczniki lotu i maszyn, listy kontrolne, wewnętrzne karty podejść. Przykładowo, specjalnie dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostały do aplikacji wprowadzone bazy HEMS, lądowiska dla helikopterów oraz inne miejsca do lądowania które nie są dostępne w bazie Eurocontrol.

Kolejnym modułem stworzonym specjalnie dla konkretnych organizacji, jest możliwość obsługi wiadomości wewnętrznych. Pozwala on na wysyłanie prywatnych powiadomień do wszystkich, lub wybranych pilotów w obrębie organizacji, co zapewnia szybką komunikację między załogą lotniczą, a np. bazą lub dowódcą.

Projekt realizowany w ramach programu Operacyjny Inteligenty Rozówj Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych Go To Brand ze środków Unii Europejskiej.

(AP-Tech)

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc