Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

An-178 dla Peru

14 sierpnia Antonow poinformował, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Peru rozstrzygnęło postępowanie przetargowe w sprawie zakupu samolotów transportowych, które zastąpią obecnie eksploatowane An-32B.

Ostatecznie, według dostępnego komunikatu, zwycięstwo przyznano ofercie ukraińskiej, której trzonem jest odrzutowy samolot transportowy An-178. W pokonanym polu znalazły się Leonardo C-27J Spartan oraz Airbus C295W.Powyższy werdykt to ważny sukces eksportowy nowej ukraińskiej konstrukcji, która została oblatana 7 maja 2015 roku. Ukraiński producent wskazuje, że jego oferta otrzymała 80.02% punktów, a cały pakiet wyceniono na kwotę 65 mln dolarów. Powyższe rozstrzygnięcie musi jeszcze zatwierdzić prezydent Peru.

Dotychczas An-178 został zamówiony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy (13 sztuk) oraz cywilne linie lotnicze Silk Way Airlines (10). Dotychczas Antonow nie dostarczył żadnego egzemplarza seryjnego, ich dostawy mają rozpocząć się w 2021 roku.

Odrzutowy samolot transportowy An-178 dysponuje ładownością około 18 ton i możliwością operowania z prowizorycznych lądowisk gruntowych. Według strony ukraińskiej, jest to jeden z pierwszych samolotów oferowanych przez Antonowa, która nie wykorzystuje podzespołów produkcji rosyjskiej.

(ŁP) Foto: Antonow
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc