Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amfibie do naprawy

16 lipca 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Inżynieryjnymi S.A. w sprawie realizacji usługi naprawy głównej partii transporterów pływających PTS-M znajdujących się w zasobach Wojska Polskiego.

Stosowne umowy, o łącznej wartości 8 mln złotych z VAT, zostały podpisane 27 czerwca bieżącego roku. W dęblińskich zakładach naprawy przejdzie piętnaście PTS-M, natomiast procedura wyboru realizatora umowy została uruchomiona w maju – była podzielona na dwa osobne zadania (w pierwszym przypadku dotyczyła ośmiu pojazdów, a w drugim siedmiu). W obu jedynym oferentem były Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. z Dęblina. Obok ceny, drugim kryterium podlegającym ocenie był okres gwarancji na usługę.

W ostatnich miesiącach jest to kolejna partia PTS-M, które przechodzą usługę naprawy głównej w Wojskowych Zakładach Inżynieryjnych S.A. w Dęblinie, do 18 grudnia 2018 roku podmiot realizował prace przy siedmiu egzemplarzach.

Transportery pływające PTS-M są wykorzystywane m.in. do wsparcia działań służb porządku publicznego w Polsce w sytuacjach klęsk żywiołowych, a także przez jednostki inżynieryjne do przerzutu sprzętu i personelu przez akweny wodne. Pomimo swojego wieku, nadal nie doczekały się następców.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Amfibie do naprawy”

  1. Dokładnie, kiedy wojska inżynieryjne zostaną zauważone i stare PTS zostaną zastąpione czymś nowszym.... Obecnie na PTS wleca stary jelcze już nie a co raz ich więcej czyli przerzut sprzętu zostaje ograniczony. A może powódź i jak stare PTS zaczną padać na polu walki z zywiolem

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc