Zaloguj

Amerykańska broń dla Japonii i Korei

17 maja Departament Stanu, poprzez agencję DSCA, poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Japonii i Republiki Korei partii pocisków rakietowych przeznaczonych dla lotnictwa oraz marynarki wojennej o łącznej (maksymalnej) wartości 630 mln dolarów.

W ramach obu potencjalnych transakcji, które zostały upublicznione według procedur FMS i skierowane do Kongresu władze azjatyckich sojuszników Stanów Zjednoczonych planują zakup pocisków przeciwlotniczych Standard SM-2 Block IIIB – Republika Korei jest zainteresowana kupnem 94 bojowych pocisków wraz z 12 zapasowymi sekcjami naprowadzania Mk.97. Wraz z pakietem wsparcia logistycznego wyceniono na kwotę 313,9 mln dolarów. Pociski, w przypadku zakupu, trafią na pokłady niszczycieli wyposażonych w system kierowania walką Aegis.

Japończycy chcą natomiast zakupić 160 kierowanych pocisków AIM-120C-7 AMRAAM, które wraz z zapasową sekcją naprowadzania i wsparciem logistycznym wyceniono na maksymalną kwotę 317 mln dolarów. Broń ma trafić na uzbrojenie wielozadaniowych samolotów bojowych eksploatowanych przez Siły Samoobrony Japonii.

(ŁP) Foto: USAF
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc