Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amerykanie doposażą Filipińczyków

12 lutego media filipińskie poinformowały, że rząd Stanów Zjednoczonych złożył formalną ofertę przekazania siłom zbrojnym Filipin używanych śmigłowców, które zostałyby dostarczone w ramach procedury EDA.

Waszyngton zaoferował cztery śmigłowce szturmowe Bell AH-1 Cobra oraz taką samą liczbę wielozadaniowych Sikorsky UH-60 Black Hawk – obecnie brak szczegółów dotyczących wersji. Specjaliści z Filipin mają udać się do Stanów Zjednoczonych w celu inspekcji płatowców oferowanych przez Amerykanów – według planów, wszystkie mają trafić do lotnictwa wojsk lądowych.

Obecnie na składowisku AMARG w Arizonie znajduje się 94 AH-1 Cobra (6 AH-1J, 16 AH-1S oraz 72 AH-1W). Pod koniec zeszłego roku Filipiny odebrały dwa AH-1 Cobra, które otrzymały w darze od Jordanii. Przejęcie kolejnych maszyn tej rodziny może pozwolić na całkowite wyeliminowanie potrzeby zakupu fabrycznie nowych TAI T129 ATAK. W przypadku śmigłowców rodziny S-70 Black Hawk, obecnie brak używanych płatowców w Arizonie, co oznacza iż będą pochodzić z jednostek liniowych US Army. W połowie zeszłego roku Filipiny zakupiły szesnaście S-70i Black Hawk, które zostaną dostarczone z zakładów PZL Mielec.

(ŁP) Foto: USMC
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc