Zaloguj

Algierskie Kilo w komplecie

9 stycznia w bazie Marynarki Wojennej Algierii w Mers-el-Kebir odbyła się uroczystość wcielenia do służby dwóch okrętów podwodnych projektu 636 zamówionych w Rosji. Łącznie Algierczycy posiadają już komplet, sześciu, jednostek powyższej klasy.

Trzecia para otrzymała nazwy Ouarsenis (031) oraz Hoggar (032) – obie zostały zamówione w Rosji w lutym 2014 roku. Ich budowa była realizowana w Stoczni Admiralicji w Sankt Petersburgu, skąd wyruszyły w rejs dostawczy o własnych siłach. Podobnie jak pozostałe okręty podwodne typu Kilo należące do Algierczyków są dostosowane do przenoszenia i wykorzystania pocisków manewrujących Kalibr.

Pierwsze dwa okręty typu Kilo zostały wcielone do służby w latach 1987-88. W latach 2010-11 zostały gruntownie zmodernizowane w celu dostosowania standardu wyposażenia do nowych jednostek zamówionych w stoczniach rosyjskich. Druga para została wcielona do służby w 2010 roku.

W ciągu bieżącego wieku Marynarka Wojenna Algierii przechodzi proces systematycznej modernizacji i rozbudowy. Algierczycy zamówili jednostki pływające u różnych dostawców: Rosji (okręty podwodne oraz korwety), Niemiec (fregaty typu MEKO A200), Chin (korwety), Włoszech (okręt desantowy) czy w Polsce (żaglowiec szkolny).

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Rosji
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc