Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Airbus zapewni łączność satelitarną Niderlandom oraz Republice Czeskiej

Siły zbrojne Niderlandów oraz Republiki Czeskiej będą korzystać z łączności satelitarnej zapewnianej przez koncern Airbus. Fot. Airbus

9 września koncern Airbus poinformował o podpisaniu kontraktów z resortami obrony Niderlandów i Republiki Czeskiej w sprawie zapewnienia wieloletniej usługi łączności satelitarnej dla sił zbrojnych obu państw.


Zgodnie z upublicznionymi informacjami, usługi będą realizowane przez okres piętnastu lat od 2024 roku, kiedy na orbitę okołoziemską trafi satelita EUTELSAT 36D. Łączność będzie prowadzone poprzez częstotliwości UHF – moduły łączności satelity umożliwią zaoferowanie potencjału także innym państwo NATO i zapewnią pokrycie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, większości Azji oraz Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego. Satelita EUTELSAT 36D jest budowany przez koncern Airbus w oparciu o platformę Eurostar Neo, poza modułami łączności UHF ma także dysponować transmiterami pozwalającymi na przesyłanie sygnału telewizyjnego.

Konstelacja satelitów EUTELSAT liczby obecnie około 25 urządzeń, które znajdują się na orbicie okołoziemskiej. Są wykorzystywane jako centra przesyłu danych na rzecz klientów komercyjnych oraz organizacji i służb państwowych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc